Terazi Etiketi Fiyatları

Dijital terazilere uyumlu baskı metodu ile üretilen etiketlere terazi etiketi denilmektedir. Terazi etiketleri, manavlarda, marketlerde ve şarküteri gibi yerlerin terazilerinde kullanılmaktadır.  Terazi etiketleri hızlı tüketim malzemelerinin satışında kullanıldığı için lamine termal ve eko termal etiket olarak iki farklı türde üretilmektedir.

Eko termal terazi etiketi

Termal etiketlerin belirli bir raf ömrü bulunduğundan dolayı hızlı tüketim mamüllerinde kullanılması uygundur. Eco termal terazi etiketleri 6 ay ömrü bulunan, herhangi bir etmenle karşılaştığında kararmaya başlayan etiket çeşididir. Dayanıksızlığından dolayı uygun kullanım şartları sağlanmalı ve şartlara uygun bir şekilde muhafaza edilmelidir.

Neden Eco termal etiketler tercih edilmelidir?

Eco termal etiketlerde baskı termal (ısı) olarak, yapıldığı için ribon kullanılmaz. Ribon kullanılmadığı zaman da baskı maliyeti oldukça düşüktür. Teraziler için termal baskıya uygun etiketlerin kullanımı 6 ayı geçmiyorsa ve etiketin yapıştırıldığı alanda hızlı tüketime uygun bir alan ise Eco termal etiketler kullanılması baskı maliyetini sıfıra düşürecektir. Eco termal etiketi kuru gıda bakliyat, hastane ve otomasyon gibi hızlı tüketimin olduğu sektörlerde kullanılmaktadır.

Lamine terazi etiketleri

Lamine termal etiketi ile Eco termal etiketi karşılaştırıldığında lamine termal etiketinin kullanım ömrü Eco termal etiketine göre biraz daha uzun ve kaliteli bir yapısı olduğu görülmektedir.

Lamine Termal etiketin üzerine lamisyon kaplanarak üretilmektedir. Bu kaplamanın amacı ise etiketi dış etkenlere karşı korumaktır. Raf ömrü kullanım şartları sağlandığı zaman en az 1 yıldır. Eco termal etiket gibi lamine etiketlerinde dış etkenlere karşı kararma özelliği bulunmaktadır. Yapışkanlığı ve kâğıt gramajları karşılaştırıldığında Eco termal etikete göre hiçbir farkı yoktur. Eco termal etikete göre tek farkı koruyucu bir yüzeyde olmasıdır. Lamine termal etiketler, termal etiketlerin karakteristik özelliğini taşıdığı için nem ısı ve ışıktan Eco termal etikete göre daha az etkilenir. Lamine termal etikette Ribon kullanımına gerek yoktur. Direk termal baskı yöntemi ile baskı alınarak kullanılır.

Lamine termal etiketi ağırlıklı olarak hızlı tüketim alanları(gıda sektörü) gibi yerlerde kullanılmaktadır. Kargo firmaları ve hastanelerde de tercih edilen etiket türüdür.

Neden lamine termal etiketi tercih edilmelidir?

Eco termal etiketine göre daha uzun ömürlü ve Ribon kullanımına ihtiyaç duyulmadan kullanılabildiği, maliyeti oldukça düşürdüğünden dolayı çok sık tercih edilmektedir

Terazi etiketi fiyatları hakkında bilgi için HepsiBarkod.com ‘u ziyaret edebilir, online olarak sipariş verebilirsiniz.