Binance Global Güvenilir Mi?

Dünyada milyonlarca kişi tarafından  kullanılan kripto para borsası olan binance borsası  programcı olan CZ tarafından kurulmuş olup 2017 yılında Bejie Technology bünyesinde kurulan bir kripto para borsasıdır. Bu borsanın milyonlarca kişi tarafından kullanılmasının ve talebinin sürekli artmasının  nedeni yüksek ve güvenilir bir borsa olmasıdır.

Kullanıcıların Borsayı Seçmelerinin Nedeni:,

Kripto para kullanıcıların global binance  borsasını seçmelerinin nedeni binance’ de istedikleri zaman  bitcoin ve yüzlerce altcoinleri arasında alım, satım veya değişim yapabilmeleridir.
Binance’nin bu temel hizmeti de binanceyi bir hayli önde kılmaktadır.

Binance Güvenilir midir?

Binance global güvenilir mi?   Binance oldukça güvenilir bir borsadır. Çünkü ortaya koyduğu güvenlik önlemleri veya savunma yazılımları olsun birçok özelliği ön planda tutuyor. Piyasanın güvenilir bir borsa olmasının en önemli nedeni ise borsada oluşabilecek tehlikeli durumlarda sistem sağlam altyapısıyla kendini birdenbire korumaya alır.  Ayrıca sektörde lider konumunda olan borsa işlem hacminin yoğunluğu, kripto paralarının çeşitliliği ve müşteri sayısı  ile yalnızca ABD’ de  20′ den fazla lisansa sahiptir. 

Kullanıcı hesaplarının güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulmasını devreye sokmuştur. İsteyen kullanıcılar extra güvenlik önlemi istiyorsa  ” Anti- Phishing kodu ”gibi olanakları kullanıcılarına sunmaktadır.  Düşük komisyon ücretiyle gelişmiş ve sürekli yenilenen bir borsa alan binance sektörlerin lideri konumuna gelmiştir. 

Güvenlik İşlemlerinde Kullanıcının Sorumluluğu:

Binance her ne kadar veri güvenliğini yazılım ve donanımla sağlamışsa da basit şifre seçimi, virüs kaynaklı sorunlar kullanıcı riskleridir.  Üyelik işlemlerinizi hallettiğiniz de sistem sizi onayı yapılmayan kullanıcı olarak görecektir. Kimlik bilgilerinizi veya fotoğraf gibi belgeleriniz sisteme yüklediğinizde binance ancak o zaman sizi onaylı kullanıcı olarak görecektir. Bu  işlemler de binance güvenlik işleminin önemli adımlarıdır.

Kripto paralar yasalar ile engellenmemiş  olup dünyada her alana girmiştir.