Serçe Nasıl Beslenir ?

Serçe Nasıl Beslenir?

Etrafımızda sıkça görebileceğimiz üzere bizlere yakın yerlerde yaşayan göçücü kuşlardan olmayan genellikle kahverengi siyah ve boz renkli minik kuşlardandır serçe.

Serçe nasıl beslenir? İnsanlara yakın yerlerde ve tarlalarda bulunduklarından genelde meyve ve böceklerle beslenirler. Ay çekirdeğinin içini ve ekmek de yiyebiliyorlar beslemek isterseniz. Bunlar genel olarak yedikleri olsa da yumurtanın sarısı da yiyebilirler.

serçe nasıl beslenir

Özellikle yavru serçeyi beslemeniz gerekiyorsa gözleri açıldıktan sonra yumurta sarısı yedirmeniz tavsiye edilmektedir. Gözü açılmamış yavru serçeleri beslemek ise kolay değildir. Şırıngaya ihtiyacınız vardır çünkü nasıl yemeleri gerektiğini bilmediklerinden sizin yukarıdan onlara yedirmeniz gerekmektedir. Bunun için sabırlı olmalısınız ve çoğu kez serçelerin öldüğü görülmüştür.

Çünkü bünyeleri çok hassastır. Mama olarak petibör bisküvi süt ve yumurta sarısı karışımı da öneriliyor ancak çok verilmemelidir ishal olabilir. Su da mutlaka verilmelidir. Normal günlük beslenme saatlerinde beslenmelidir. Uçabilecek duruma geldiğinden kendi başına hayatta kalabilecek durumda olduğundan, emin olmadan doğaya salınmaması önem arz eder.