Kumaş Kaplama Duvarlar

Ev Dekorasyonunda Yeni Fikirler

Evler sadece barınmak için değil, günün yorgunluğunu attığınız, huzuru bulduğunuz yerlerdir. Hepinizin evimizi kendi zevkimize göre döşemek gibi bir hayali vardır. Evimizi güzelleştirmek denince akla ilk gelenler genellikle yeni koltuk takımları ve diğer ev araçları olmakla birlikte, dekorasyon için olmazsa olmaz başka unsurlar da mevcuttur.

Duvarlar Kişiliğinizi Yansıtabilir!

Ev dekorasyonunun çok önemli ve eski bir bileşeni olmakla birlikte duvarların güzelleştirilmesi kimi zaman ikinci planda kalmaktadır. Oysaki yeni boyanmış, pırıl pırıl duvarlar evimize yepyeni bir hava verdiği gibi kimi küçük hilelerde de yardımcıdırlar. Duvarımıza seçtiğimiz renk sayesinde salonumuz daha ferah, yatak odamız daha sıcak gözükebilir!

Ne yazık ki duvarlarımızın boyası zamanla eskimekte ve yeniden boyama ihtiyacı sıklıkla doğmaktadır. Üstelik boyamak çoğu zaman zahmetli ve pahalı bir işlemdir. Kimyasal kokulardan kurtulmak için girilen çaba da cabasıdır. Üstelik boya konusunda seçenekleriniz sınırlıdır.

Duvarlarda Yeni Trend

Duvar kaplamaları çok uzun zamandır çoğu insan için tercih edilen bir seçenek olmakla birlikte, kaplama için çoğunlukla kağıt kullanılmakta idi. Şimdi artık Türkiye’de de yeni bir trend yayılmakta. Duvarları kumaşla kaplamak!

Çok eski zamanlarda bile duvarlar çeşitli işlemlerin olduğu rengarenk kumaşlarla kaplanırdı. Şimdi ise çok farklı kumaş duvar kaplama seçenekleri sunan modern zaman yorumları mevcut.

Bu sayede duvarlar çeşitli yaramazların yıpratıcı etkilerinden korunurken aynı zamanda zevkimizi sınırsızca yansıtmak mümkün olabiliyor. Ayrıca kumaş kaplamanın kağıt kaplamaya göre avantajlarından biri de ses izolasyonu sağlamasıdır.

Hem Taptaze Bir Görüntü, Hem Sıfır Gürültü!

Şehrin yıpratıcı etkilerinden kurtulup sığındığımız evin yuva olabilmesini sağlayan dışarıdaki bütün çirkinliği ve gürültüyü kapının önünde bırakabilmektir.

Duvarları kaplayacağınız kumaşın ses yalıtımı sayesinde gürültücü komşuların etkisinden kurtulmak mümkün olduğu kadar son ses müzik dinleyip şikayet almamak da mümkün.