İdeal Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

İdeal Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilecek en önemli hususların başında banyo ölçüleri ve banyonuzun şekli gelmektedir. Bu ölçüler belirlendikten sonra daha net ve somut seçimler için ilk adım atılmış olunacaktır. Banyoyu, sadece evinizin herhangi bir odası gibi düşünmek çok yanlış olacaktır. Çünkü banyo; yorucu bir günün stresini attığınız, rahatladığınız ve kendinizi mutlu hissettiğiniz evinizin en mahrem yeridir belki de. Bu bağlamda kişilerin kedini daha rahat hissedeceği bir ortam istemeleri veya düşlemeleri kaçınılmaz.

ideal-banyo-dekorasyonu-nasil-olmalidir

Dekorasyona başlarken yapılması gerekenleri anlattıktan sonra diğer bir önemli konu ise evinizde kaç kişi yaşadığıdır. Örneğin evli ve yeni bebek sahibi bir aile için ideal olan bir banyo sizin için gereksiz olabilir.

Yalnız yaşayan bireyler için standart ölçülere sahip bir küvet veya duşa kabin yeterli gelecekken, evli ve bebek sahibi bir çift için uygun yükseklikteki su bataryaları, boyu ayarlanabilir duş başlıkları, oturma düzenekli bir duşa kabin veya küvet ve paslanmaz tutacaklar tercih edilmelidir. Klozeti en uzak köşeye yerleştirip banyonuzun merkezine küvet, duş ve tercihen banyo üstü setiyle veya klasik bir aynayla kişisel bakımlarınız için mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz.

Günümüzde birçok insan evlerine dekore ederken akıllarındaki sorulardan biride ideal banyo dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusudur. Banyo dekorasyonunda fayans ve aydınlatma unsurları çok önemli bir yer oluşturmaktadır. Aydınlık ve ferah bir ortam huzurunuza ve pozitif enerjinize olumlu yönde etki edecektir. Fayans seçerken siyah ve beyazın mükemmel uyumunu tercih edebilirsiniz veya son yılların favorilerinden bej ve tonlarını. Çeşitli renklere sahip bir fayans istiyorsanız açık tonlar seçilmesi size pozitif enerji katacaktır. Fayans seçiminizi de yaptıktan sonra spot aydınlatmalarla son sihirli dokunuşunuzu da gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kendinizi daha rahat hissetmeniz adına banyolarınızda kalabalık bir görüntü oluşturmamalınız. Örneğin, büyük dolaplar yerine raflar veya askılar tercih edilebilir. Geniş bir banyonuz varsa şayet dolap tercihiniz mantıklı gelebilir ama daha dar bir banyoya sahipseniz raf tercihi sizin için daha uygun olacaktır. Çamaşır makinesi vb elektronik cihazlar dolap içinde daha şık duracaktır.