Hayvanların Ve İnsanların Yaratılışı Aynı Tarihlerde Mi Olmuştur

Hayvanların Ve İnsanların Yaratılışı Aynı Tarihlerde Mi Olmuştur

Hak dinlerine göre ilk insan Hz Adem dir. Adem topraktan yaratılmıştı. Kutsal kitaplara göre hayvanlarda topraktan yaratılmıştı. Adem’in yaratılışı nuh tufanından 1756 yıl öncesine dayanmaktadır. Bilim çevreleri açısından ise ilk insanın yaratılışı günümüzden 250 bin yıl öncesine dayanmaktadır. İnsanlar için en uzak ortak atanın tarihi ise ağaç sivri faresi olarak bilinen 50 milyon yıl önce yaşayan bir canlıdır. Dinden ve bilimden çıkan ortak sonuç şudur ki insan oluştuğunda dünya üzerinde hayvanlar ve bitkiler vardı.

Hayvanların ve insanların yaratılışı aynı tarihlerde mi olmuştur

Hayvanların Ve İnsanların Yaratılışı Aynı Tarihlerde Mi Olmuştur

Modern insan olarak adlandırılan homo sapiens evrimsel olarak en gelişmiş canlı olduğundan hayvanlar ile insanlar aynı tarihlerde yaratılmamışlardır. Modern insan olan bizler yaratıldığımızda dünya üzerinde hayvan türlerinin var olduğu sonucu açıktır. Bu sonuç fosil kayıtlar ile de desteklenmiştir. Zaten evrim teorisine göre insanın atası oluşmadan önceki evrim basamaklarına ulaşabilmek için hayvanların varlığı esastır. Kutsal kitaplardaki kayıtlarda bu durumu doğrulamaktadır. Dünya üzerindeki en modern canlı insandır.

 İlk hayvan fosili

Gerçek ilk hayvan fosili 1947 yılında Güney Avusturalya’nın Ediacara tepelerindeki kum taşlarında bulunan 750 milyon yıl yaşındaki “Ediacara Faunası” dır. Bu bölgede bulunan fosillerde deniz anası ve solucanlara ait olduğu düşünülen kayıtlar saptanmıştır. Bu hayvanların insanlardan çok daha eskilere dayandığının resmi bir kanıtıdır.

 İlk insan fosili

İlk Homo sapiens fosili 1978 yılında Çin’in Shuntag Lu bölgesinde 209 bin yıl öncesine ait olduğu düşnülen fosildir. Fosile Dali adı verilmiş ve modern insanın atası olarak bahsedilmiştir. Bilim insanları Dali için Homo sapiens ya da Homo erectus türü olduğu konusunda tartışma yaşamışlardır. Ancak genel kabul Homo sapiens olduğu yönündedir. Genetik bilminin gelişmesi ile bu tip fosil kayıtların incelenmesi de kolaylaşmaktadır.