Erkeklerin Sık Yaptığı Alışveriş Hataları

KREDİ KARTI KULLANMAK

Alışveriş yaparken kredi kartı kullanmak ve yapılan alışverişi taksitle yapmak insana para harcamadığı hissini verir. Erkekler genelde cüzdandan nakit çıkmadığı sürece yaptıkları alışverişin hesabını tutmazlar ve ay sonunda büyük bir meblağ ile karşı karşıya kalırlar. Çözüm basit kredi kartını evde unut nakit kullan ayağını yorganına göre uzat.

UNUTMAK

Erkekler unutkandır en önemli ihtiyaçlarını unuturlar. En ufak beklenmedik olayda dikkatleri dağılır dikkatini toplayana kadar ihtiyacını unutmuş ve diğer ürünlere geçmiş olur peki ya çözüm nedir? Erkek alışverişe çıkmadan önce alacaklarını listelemeli teknoloji çağındayız tablet, telefon kullanabilir veya ufacık bir not kağıdı da onun işini görebilir.

İHTİYAÇTAN FAZLASINIALMAK

ülkemiz ataerkil bir kültüre sahip erkek egemenliği ön planda. Erkek adam evine yiyecek getirecek anlayışı aşılanır en küçüğüne bile. Erkek alışverişte kendine hakim olamaz evde lazım olur, eşim sever, çocuklar istiyordu gibi düşüncelere kapılıp pervasızca alışveriş edebilir. Kasada cebinden çıkacakları düşünmeksizin hareket etmektir.

Erkeklerin Alışveriş Hataları

GÜCÜNDEN FAZLASINI TAŞIMAYA ÇALIŞMAK

Üstte bahsettiğim gibi burada erkek adam devreye giriyor. Eşiyle alışverişini tamamladıktan sonra marketten çıkarken iki parça peçete poşetini eşine veriyor ve çevresine mağrur bir bakış atarak geriye kalan bütün poşetleri tek başına ellerine dolduruyor. Garibim ne kadar zorlansa da eşine güçlü görünmek zorunda olduğunu düşünüyor olacak ki istifini bozmadan onca yükü araca kadar taşıyor. Pişman olacak ki evin önünde eşini eve gönderdikten sonra sefer yapıyor artık üç mü olur beş mi olur bilemeyiz.

KENDİNDEN ÖNCE AİLESİNİ DÜŞÜNÜR

Babalarımızın eşya dolapları biz çocuklardan veya da annemizinkinden oldukça sadedir öncelik sırasında ilk çocuk sonra eş eğer kalırsa da kendine bir şeyler alır hâlbuki ki o senin paran herkese eşit davran.