Bepanthen Plus Nemlendirici

Bepanthen plus nemlendirici

Bepanthen plus nemlendirici özel içeriği ile cildi neme doyurarak iyileşmesini hızlandırıyor, cilt kusurlarını onararak estetik ve sağaltım anlamında kullanıcılara destek oluyor. Etken madde olarak dekspantenol, klorheksidin hidroklorür bulunduran krem, birçok cilt rahatsızlığı için öneriliyor.

Uzun süre yatmaktan dolayı meydana gelen yatak yaraları, deri çatlakları, yaralar, yanıklar, güneş yanıkları, pişik, tahriş olan cilt ve kuru deri sorunlarına iyi gelen ürünün, etken maddesine alerjisi olanlar tarafından kullanılması önerilmiyor. Gün içinde ihtiyaç halinde tekrarlanması önerilen sürme işlemi, doktor önerisi durumunda tavsiye edilen doz kadar kullanılıyor.

Bepanthen Plus Nasıl Kullanılır?

Sürülecek alan steril su, gazlı bez veya alkol ile temizlendikten sonra ince bir tabaka halinde yayılıyor. Krem emilene kadar beklenebilirken, mikrop kapmasının önlenmesi amacıyla cilt gazlı bez veya sargı bezi ile tamponlanabiliyor. Diğer ilaçlarla karıştırılmaması önerilen nemlendiricinin göz ile teması tavsiye edilmiyor.

Temizlik esnasında cildi tahriş edebilecek yoğunluktaki sabun ve temizleyicilere karşı dikkatli olunması salık veriliyor. Gebelik ve emzirme sürecinde doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilen krem, nadir de olsa yan etki gösterebiliyor.

Yan Etkiler Nelerdir?

İlaç nadiren karında ağrı, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgelerinde şişlik, kurdeşen ve deri döküntüsü, nefes güçlüğü sorunları yaratabiliyor. İlacın sıklıkla görülen bir yan etkisi bulunmuyor. Seyrek görülen durumlar gerçekleştiğinde doktora danışılması tavsiye ediliyor. Özellikle hamilelerin ürünü kullanırken doktor gözetiminde olması önem arz ediyor.

Her yaştan kişinin kullanımına uygun olan Bepanthen, cildin onarım mekanizmalarını harekete geçiren özel içeriği sayesinde pürüzsüz, lekesiz ve yumuşacık bir cildin sırrını kullanıcılarla paylaşıyor. Kuru ciltlerin gözdesi olan ürün, yanık ve çatlak gibi zor tedavi edilen cilt sorunlarının onarımında etkin görev üstleniyor. Eczanelerden ulaşılabilen krem, güzellik marketleri ve dermokozmetik mağazalarında da raflarda yer alıyor.