Salon Takımı Modelleri

Salon Takımı Modelleri

Bir evi oluşturan odalar içerisinde salon, çoğunlukla misafirlere ayrılan bir odadır. Bu nedenle evin içerisindeki en çok dikkat edilen, kaliteli olması istenen odadır. Her insanın kendi zevki ve tarzı, sevdiği özel renkleri, objeleri vardır. Hem bunları kullanarak hem de uyum sağlanarak bir salon takımı oluşturabilir, misafirlerin keyifle ağırlanması sağlanabilir. Salon takımı modelleri için her insanın zevgine hitap edebilecek ayrı seçenekler vardır. Bunlar spor takımlar, avangart takımlar, klasik takımlar ve modern takımlardan oluşmakta.

 Salon Modellerinde Spor Takımlar

Salon takımı her zaman klasik olacaktır ve soft renkler kullanılacaktır düşüncesini kaldıran spor takımlar hem şık hem de görsel şölen sağlıyor. Kırmızı bir koltuk takımı odanın göz alıcı noktası olabilir. Kırmızı tercih edildiğinde halı ve perdeler mutlaka daha koyu ve boğmayacak şekilde tercih edilmeli, daha koyu renklerde objeler kullanılmalı. Pembe bir koltuk takımı için ise; daha ağır bir duvar kağıdı, ince işlemeli halılar seçilmeli, masa ve biblolarda beyaz tercih edilmelidir.

 Salon Modellerinde Avangard Takımlar

Avangard mobilya; klasik mobilyanın yenilikçi oluşu. Bu takımlarda her renk koltuk takımı kullanılabilir fakat halısı, perdesi, objeleri renk kalitesini belirleyebilecek bir gösteriş sağlamalıdır.

Salon Takımı Modelleri

 Salon Modellerinde Klasik Takımlar

Bu takımlar genelde Osmanlı zamanlarını andıran gösterişli koltuk takımları, perdeler, abajurlar, avizelerdir. Çoğunlukla altın sarısı, krem, kahverengi gibi renkler tercih edilir. Yemek takımları da salona yakışır bir güzellikte olup altın sarısının bol olduğu takımlar kullanılır ve misafirlerin ağırlanması bu gösterişli ortamda sağlanmış olunur.

 Salon Modellerinde Modern Takımlar

Salon takımındaki modernlik evin ortamının nasıl olduğuyla da alakalıdır. Salon için ayrılan odanın büyüklüğü, sakin tonları, elverişli oluşu önemlidir. Bu moderniteyi L koltuk takımlarıyla taçlandırmak oldukça iyi bir fikir olacaktır. Bu koltuk seçimi ile daha çok alan kalacak ve o alanı zevklere göre döşemek de size kalacaktır.