Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç Kız Odası Dekorasyon FikirleriGençlerin çocukluk çağından gençliğe adım attıkları, karmaşık hayal dünyalarının ve düşüncelerinin kendilerini yönlendirdiği, gel git duygular taşıdıkları bir dönem bu ergenlik dönemi. Tam da bu dönemde aileleriyle problemler yaşadıkları, çevreleri tarafından anlaşılmadıklarını düşündükleri bu dönemde özellikle de kız çocukları için düşünülebilecek pek çok genç kız odası dekorasyon fikirleri mevcut.

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Gençlerin kendilerine özel alan yaratma çabalarını göz önünde bulundurarak bazen uçuk kaçık, bazen ağırbaşlı, bazen tek renk bazen de rengarenk birçok tasarım bulunmakta. Yattığı yerden müzik dinlemeyi seven bir gen için hemen yatak başına bir müzik sisteminin oluşturulabileceği gibi, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seven bir başkasına da şark köşesi oluşturulabilir.

Mobilyalar, halı, perde, yatak başı, ranza, çalışma masası gibi pek çok detay düşünülebilir. Hatta oda içinde ayrı bir bölüm dahi oluşturulabiliyor yeni tekniklerle. Bu biraz isteğe biraz da odanın ebadına göre çeşitlilik gösterebiliyor. Büyük bir odaya kocaman kitaplık kurmak da mümkün, küçücük bir odaya iki kardeşi sığdırmak da Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirlerioldukça zordur. Kızlar söz konusu olduğunda ayrıntılar da önem taşıyor elbette. Bunun için biraz gencin fikri, biraz modeller, biraz da iç mimarların fikirleri oldukça yönlendirici olacaktır. Evin çok küçük bir bölümü de olabilir, tam tersi kocaman bir alan da ayrılabilir.

Sadeliği seven genç kızlar için kremler, pembeler, beyazlarla kaplı az ve kullanılır eşyalarla donatmak mümkün. Biraz klasik hep bilinen ama kullanışlı aksesuarlar mevcut. Odanın kendine huzur, dinginlik, rahatlama getirmesi için sakin ve uyumlu açık renkler seçilebilir. karışıklığı sevmeye, aradığını hemen bulmak isteyen kızlar için kullanışlı alanlar açılabilir.

T am tersini de düşünmek mümkün elbette. Cıvıl cıvıl aynı anda tüm renkleri taşıyabilen, içinde pek çok detay barındıran belki birçok imkânı aynı anda sunabilen dekorasyonlar da yapılabilir. Öyle ki mutlu olmak sadece biraz emekten geçiyor.

One comment

  1. Genç kız odası kadar zahmetli bir şey yok o kadar çok detayı var ki anlamıyorum ya hu, keşke erkek çocuğum olsaymış diyorum bir bayan olarak ben bu kadar süs içerisinde büyümedim 🙂

Comments are closed.