Diyeti Hızlandıran Yöntemler Nelerdir?

Diyeti Hızlandıran Yöntemler Nelerdir ?

Kilo artışının genetik faktörler, metabolizma hızı, yeme düzeni, uyku düzeni, çalışma şekli gibi pek çok sebebi vardır. Hayatın temposuna ayak uydurmaya çalışırken beden sağlığımıza özel bir zaman ayıramamak ve kilo artışına müdahale edememek günümüzün en sık karşılaşılan sorunlarından bir tanesidir. Tam da bu noktada kazanmamız gereken temel prensiple karşımıza çıkıyor: Yaşam pratiklerimizi kilo kontrolümüze uygun şekilde entegre etmek. Dengeli beslenme eşliğinde hayatımıza yapacağımız küçük müdahalelerle bunu sağlamak mümkündür.

Güne Kahvaltıyla Başlamak

Hem kilo kontrolü hem genel beden sağlığı için güne ne yiyerek başladığımız son derece önemli. Kahvaltıya fazla vakit ayıramayanlar için sabahları iki yemek kaşığı yulafı süt veya yoğurtla karıştırarak yemek hem ihtiyacımız olan enerjiyi kazandırır hem de metabolizmamızı harekete geçirir. Gün içerisinde daha dengeli beslenerek öğün atlamadan tok kalmak, uzun süre aç kalınan seçeneklerden çok daha etkilidir.

Hafif Egzersizleri Güne Sığdırmak

Spor yapmanın kilo kontrolü üzerindeki sayısız etkisi uzmanlarca sıkça dile getiriliyor. Spor için özel bir vakit Diyeti Hızlandıran Yöntemler Nelerdir?ayıramayanlar ise yarım saatlik kısa ama tempolu yürüyüşlerle kısa sürede kilo kaybı sağlayabilirler. Diğer yöntemler ise akşamları 10 dakika ip atlamak veya 15 dakika ev tipi eliptik bisikletine binmek olabilir.

Dengeli beslenirken hem tok tutan hem ödem söktüren hem de kalorisi düşük yiyeceklere öncelik verilmelidir. Peki, bu yiyecekler nelerdir? Ananas güçlü bir ödem söktürücü olarak, yaz aylarının vazgeçilmezi çilek ise hem tok tutan lezzetler olarak tercih edilebilir. Bu kategoride sayabileceğimiz yoğurt ve kefir, açlık krizlerini bastıran prebiyotik kaynağı yiyeceklerdir. Maydanoz ve nane gibi yeşillikler de yine güçlü ödem söktürücülerdir. Son olarak bünyemiz için ideal bir diyet tercih ederken kilo verme sürecini hızlandıran yaşam pratiklerinin formumuzu daha kalıcı kılacağını unutmamalıyız.