İnşaat Sektöründeki Son Gelişmeler Nelerdir ?

İnşaat Sektöründeki Son Gelişmeler Nelerdir ?

Piyasalardaki gelişmeler bilindiği üzere her daim birbiri ile bağlantılı bir şekilde ilerlemekte birbirinden ayrı düşünülemez hale gelmiş vaziyette. Dövizdeki bir hareket altını etkilediği gibi inşaattaki bir hareketlenme de gayrimenkulden ticarete kadar her şeyi dönüşümlü olarak birbirini etkileyecek bir çarka sokmaktadır.

Dövizin başını alıp gittiğini bildiğimiz ve bunla bağlantılı olarak enflasyondaki yükselme ile birlikte gayrimenkul fiyatlarında ve firmalarındaki hareketlenme inşaat sektörünü doğrudan etkileyen bir hale geldi bu olaylar İnşaat Sektöründeki Son Gelişmeler Nelerdir ?doğrultusunda inşaat sektörünün etkilendiğini belirttik şimdi de inşaat sektöründeki son gelişmeler nelerdir? Sorusuna cevap arayacağız.

Bilindiği üzere en çok işçi istihdamı sağlayan iş alanlarının zirve potası içerisinde inşaat sektörü bulunmaktadır. Ortalama bir usta işçinin günlük 130 veya 140 TL kazandığı bu sektör hem çalışan hem de iş sahibi açısından kârlı bir alan olmaya devam etmektedir. Özellikle son dönemlerde kentsel dönüşümün hızlanması ile inşaat sektörü ivmesini yükseltmeye devam edecek.

İstanbul’da özellikle kentsel dönüşümden geçmesi gereken 700 bin civarı ev olduğu gerçeği ile karşı karşıya iken ve her geçen gün toplu konutlara taleplerin arttığı ailelerin artık güvenli sitelerde ikamet etmek istemeleri yeni yerlere taşınma isteği ve bu istek sonucu yeni konut yeni alan ihtiyacı doğurduğu için önümüzdeki en az 20 yıl boyunca inşaat sektörü büyümeye devam edecek gibi gözüküyor.

Her yatırımda olduğu gibi inşaat yatırımında da yapılması dikkat edilmesi gereken en başlıca husus hukuki işlemler ve güvenilir firmalar ile çalışmaktan geçmekte aksi takdirde dolandırıcılığın aktif ve de çok kurban bulduğu alanlardan bir tanesidir. İnşaat sektörü dikkatli olunduğu takdirde büyük kâr getirdiği gibi dikkat edilmezse büyük zarara sebep olabilmektedir.

Maddi imkan ve çevrede güvenilir kişiler olduğu sürece inşaat sektöründen zarar edilmesi zor gibi görünmekte büyümeye her geçen gün devam eden inşaat sektöründeki gelişmelerin daima olumlu devam edeceği yönünde uzmanların görüşü ortak alanda buluşuyor.